Rubriky
Krásná díky horám

Tipy a nápady, jak si vytvořit útulnou malou koupelnu

Když máte malou koupelnu, může být těžké si s ní poradit. Ale nezoufejte – s několika chytrými tipy a nápady na design může být váš malý prostor stále atraktivní a funkční. Zde je několik způsobů, jak maximálně využít omezený prostor a vytvořit útulnou a pohodlnou atmosféru.

Nejprve zvažte uspořádání místnosti. Umístěte umyvadlo do oblasti, která vám poskytne nejvíce místa na pracovní desce, například k vnější stěně nebo do rohu. Chcete-li co nejlépe využít prostor na podlaze, poohlédněte se po kompaktních toaletních stolcích s policemi a skříňkami pod nimi. Pokud chcete otevřít prostor kolem toalety, můžete si také vybrat umyvadlo na podstavci.

Dále se zamyslete nad tím, jak místnost prosvětlit. V malých koupelnách často chybí přirozené světlo, proto zkuste přidat kolem prostoru zrcadla, která budou odrážet světlo zpět do koupelny. Pokud je to možné, zvolte světlejší barvy stěn, podlah a zařizovacích předmětů, abyste místnost opticky zvětšili. Vyhněte se těžkým závěsům nebo stínidlům, protože ty místnost pouze zmenšují. Místo toho zvolte průsvitné závěsy nebo žaluzie, které propouštějí světlo a zároveň poskytují soukromí v noci.

A nakonec nezapomeňte na úložné prostory! Existuje spousta možností, které poskytují jak formu, tak funkci: závěsné police na stěnách, úložné jednotky pod umyvadlem, police nad toaletou a nástěnné koše nebo držáky na ručníky. Přidání těchto prvků vám pomůže udržet v koupelně pořádek a zároveň ponechá volný prostor. Díky těmto tipům a nápadům se i malá koupelna může stát útulným a příjemným místem!